‘Müzakere masalarının vazgeçilmez üyesiyiz’

Balıkesir Milli Savunma Üniversitesi Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu 19’uncu dönem ve 2’nci dönem Astsubay Temel Askerlik ve Astsubaylık Anlayışı Kazandırma (ASTTASAK) eğitimini tamamlayan 5’i Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı, 1709 kursiyere diplomaları törenle verildi.

Törende konuşan Güler, Türkiye’nin son yıllarda uluslararası arenada müzakere masalarının ve güvenlik mimarisinin vazgeçilmez bir üyesi haline geldiğini söyledi. Bakan Güler,”Yaşanan bu asimetrik gelişmelerden ve jeopolitik çekişmelerden maalesef, bölgemiz ve ülkemizi de etkileniyor. Milli Savunma Bakanlığı olarak tüm bu gelişmeleri yakından takip ediyor, ülkemizin ve asil milletimizin güvenlik ve huzuru için büyük bir şevk ve gayretle çalışıyoruz. Bu kapsamda şanlı ordumuz, son bir asrın en yoğun ve en etkili faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Kahraman silahlı kuvvetlerimiz, bir yandan hudutlarımızın güvenliğini en üst seviyede sağlarken; aynı zamanda terörle mücadelede büyük başarılar elde etmektedir” diye konuştu.

‘Teröre darbe vurduk’

Yurt içinde ve sınır ötesinde gerçekleştirilen operasyonlar ile örgütün hareket kabiliyeti bitme noktasına getirildiğine dikkati çeken Bakan Güler, geçmişte yürütülen ‘sınırlı hedefli ve süreli’ askeri harekatların yerine bugün artık ‘sürekli ve kapsamlı’ operasyonlar gerçekleştirilmesiyle terör örgütlerine büyük darbeler vurulduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x