Yıllardır Kanserle Mücadele Eden Fenomen Ayşenur Parlak Hayatını Kaybetti

On iki yaşından beri kanserle mücadele eden Ayşenur Parlak hayatını kaybetti. Henüz 37 yaşında olan bir çocuk annesi fenomenin ölümü sevenlerini yasa boğdu. Ayşenur Parlak’ın vefat haberini eşi Savaş Parlak, Instagram hesabında yaptığı paylaşımla duyurdu.

12 yaşından bu yana kanserle mücadele ediyordu. Hayatın tüm zorluklarına rağmen mücadelesi ve gücüyle takipçilerine örnek olan sevilen fenomen Ayşenur Parlak hayatını kaybetti.

Ayşenur Parlak, 12 yaşında ikinci evre kemik kanserini, 27 yaşında eşi Savaş Parlak ile evlilik hazırlıkları sırasında teşhis edilen birinci evre meme kanserini, 30 yaşında üçüncü evre lenfomayı yendi. Parlak’a 33 yaşındayken dördüncü evre kolon kanseri teşhisi kondu.

Ağustos ayından bu yana kolon kanseriyle mücadele eden Ayşenur Parlak bir süredir hastanede yatıyordu. Yoğun bakımda tedavi gören fenomenin acı haberi eşi Savaş Parlak’tan geldi.

Ayşenur Parlak, geçtiğimiz haftalarda karaciğerinde tespit edilen kanserli hücre nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Bir süredir yoğun bakımda tedavi görüyordu. 37 yaşındaki bir çocuk annesi Ayşenur Parlak’ın acı haberi 13 Kasım 2023 tarihinde eşi Savaş Parlak’tan geldi.

Savaş Parlak, biricik eşi ve kızı Ela’nın annesi Ayşenur Parlak’ın vefat haberini “Hüküm Allahın. Ben yıllardır bu bildirimi atmamak için çok dua ettim keşke önce ben gitseydim.” sözleriyle duyurdu.

Yirmili yaşlarda üniversitede tanışıp evlenen çift birlikte kansere karşı çok mücadele etmişlerdi. Onların sevgisi ve mücadelesi binlerce kişiye örnek oldu. İşte, ‘SavaşanBaba’ Savaş Parlak’ın eşi Ayşenur’un vefatını duyurduğu sosyal medya paylaşımında yer alan o açıklama: 

Hüküm Allahın. Ben yıllardır bu bildirimi atmamak için çok dua ettim keşke önce ben gitseydim. Sayfalarca yazsam da anlatamayacağım nasıl olsa hislerimi. Maalesef Allah bu kadar yazmış. Yanımızda olan dua eden seven herkesten Allah razı olsun. Ruhuna duayı kesmeyin Allah rızası için. Tek tesellim ben yeminimi tuttum hastalıkta sağlıkta iyi günde kötü günde ölüm bizi ayırana dek

İşte, Savaş Parlak’ın en acı paylaşımı…

Ayşenur Parlak Kimdir?

Ayşenur Parlak, 1986 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Üniversitede Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Parlak, kariyerine ihracat uzmanı olarak başladı. 

Üniversitede tanıştığı eşi Savaş Parlak’la evlilik hazırlıkları yaparken meme kanserine yakalandı. Tedavisinin ardından meme kanserini atlatan Parlak, vergi memuru olarak çalışmaya devam etti. Parlak çiftinin, Ela isminde bir kızları var. 

’10 Amazon Yüksek Doz Yaşam’ kitabının yazarlarından biri olan Ayşenur Parlak, 12 yaşından beri kanserle mücadele ediyordu. Sevilen fenomen Ayşenur Parlak, 12 yaşında ikinci evre kemik kanserini, 27 yaşında birinci evre meme kanserini, 30 yaşında üçüncü evre lenfomayı yendi. Mücadelesiyle pek çok kişiye örnek olan Parlak’a 33 yaşında kolon kanseri teşhisi kondu. Ayşenur Parlak, 13 Kasım 2023’te 37 yaşında hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x