Selçuk Geçer altın ve dolarda kıyametin kopacağı tarihi açıkladı. Fitili ateşlendi ok gibi fırlayacak

Karar’ın haberine göre, küreselde yaşanan ekonomik sorunlardan Türkiye’de etkileniyor. Yatırımcıların endişeli bekleyişi sürerken, uzman isimlerden gelecek açıklamalar dikkatle bekleniyor.

Özellikle altın yatırımcılarında önemli bekleyişler yer alırken, “Güvenli liman” olarak nitelendirilen altında vatandaşlar meraklı sorularını iletiyor.

Son zamanlarda sürekli olarak dalgalanan altın fiyatları hakkında yeni açıklamalar geldi. Sürekli yükseliş ve düşüş trendinde yer alan altın öncesinde Selçuk Geçer’den doların gerçek değeri paylaşıldı. Doların, Türkiye’de 42 – 43 TL seviyelerinde olması gerektiğini ifade ederek, yükseliş beklediğini duyurdu.

Dolar kurunda beklenen yükselişin altın fiyatlarına yansıyacağını da belirtti. Altın kurunda yükselişler bekleyen uzman isim, FED faiz kararının sabit tutulmasını değerlendirdi. ABD’de faiz oranları son açıklama ile birlikte yüzde 5,25 – 5,50 seviyelerinde kaldı.

Selçuk Geçer’in açıklamalarında göre FED faiz kararı, ekim ayı ile birlikte 25 baz puan artırılacak. Fakat bu durum yılın geri kalanında indirim alacağını göstermiyor. 2023 yılının sonuna kadar faiz indirimi beklemenin hata olacağına dikkat çekti.

Altın fiyatlarındaki yükselişlere dikkat çeken uzman isim, altının yükselmesi için faiz indirimine gerek olmadığını duyurdu. Alınan kararlar karşısında durgunlaşan ons altın, günümüzde hızla yükselişe devam ediyor. Hafta başlangıcını işaret ederek, yatırımcıların önlemini alması gerektiğini vurguladı.

Yatırımcıların merakla beklediği, “Altın almak için doğru zaman ne zaman?” sorusuna cevap verdi. Altın için sürekli olarak, “Altın fiyatları zirveyi gördü.” açıklamaları yapanlara katılmadığını belirterek açıkladı.

Altın fiyatlarının ucuz olduğunu belirterek, ekim ayını hedef gösterdi. Dolar kurundaki beklenen yükseliş ile birlikte gram altının da destek alacağını söyleyen uzman isim, gram altın fiyatlarının artacağını işaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x