Santarelli: Asla pes etmedik, sırada olimpiyat var

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli,kariyerinde Avrupa Şampiyonası’nda ilk kez altın madalya kazandı.

Maçın ardından duygularını anlatan Santarelli, “Sırada Olimpiyat elemeleri var” dedi.

“Güzel duygular, güzel hisler. Bu takımla gurur duyuyorum” ifadelerini kullanan Başantrenör Santarelli şöyle devam etti: “Bugün sadece kendimizi için değil Türk halkı için mücadele ettik. İtalya’yı, Sırbistan’ı yenmek kolay değil. En iyi oyunu biz oynadık. İtalya ve Sırbistan’a karşı 2-1 geri düştük ama kazandık. Asla pes etmedik. Çok mutluyum. Sırada Olimpiyat elemeleri var. Başarabiliriz. İnanıyorum. Bu takım inanılmaz şeyler başardı.”

Daniele Santarelli, Hırvatistan ile Avrupa Ligi’nde iki gümüş, Sırbistan ile FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde bronz ve 2022 FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda altın madalya almıştı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başına geçtiği 27 Aralık 2022’de duyurulan İtalyan başantrenör Daniele Santarelli, Antalya’da düzenlenen FIVB Milletler Ligi’nin ilk haftasında oynanan Güney Kore maçıyla ilk müsabakasına çıkmıştı.

Santarelli yönetiminde çıktığı ligin ilk üç haftasında 12 karşılaşmadan 9 galibiyet alan milli takım, üçüncü sıradan finallere katılmaya hak kazanmıştı.

Milletler Ligi çeyrek finalinde son şampiyon İtalya’yı, yarı finalde de 3 altın madalyalı ev sahibi ABD’yi geçen Milli Takım, Santarelli ile katıldığı ilk organizasyonu altın madalyayla tamamlamıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x