Google Chrome’un yeni güncellemesi önceki aramalarınıza dayanarak tahminler yapacak

Google Chrome, kullanıcıların arama deneyimini daha akıcı ve sezgisel hale getirmek için yeni güncellemeleri sunuyor. Artık, arama kutusuna bir şeyler yazmaya başlamadan önce, geçmiş aramalarınıza bağlı olarak sorgu önerileri gösterilecek. Örneğin, daha önce perdeler gibi ev dekorasyonu ürünleri aradıysanız, bir sonraki aramanızda mobilya, sanat eserleri gibi diğer ev dekorasyonu ürünlerine yönelik görsel önerilerle karşılaşabilirsiniz. Bu, Google’ın 2020’den beri üzerinde çalıştığı “İnsanların ayrıca aradıkları” özelliğinin daha gelişmiş ve kişiselleştirilmiş bir versiyonudur.

Google Chrome’un en yeni güncellemesi, internet bağlantınız zayıf olduğunda bile arama önerilerinin hızlı bir şekilde görünmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bunun için, popüler arama önerilerinin kompakt, salt okunur bir modeli, bulunduğunuz bölgeye özel olarak cihazınıza indirilir ve yavaş ağ bağlantısı ya da Gizli modda gezinirken bile hızlıca devreye girer.

Google Chrome’un yeni güncellemesi önceki aramalarınıza dayanarak tahminler yapacak

Gizli modda genellikle herhangi bir öneri sunulmazken, bu özellik sayesinde kullanıcılar gizliliklerinden ödün vermeden arama önerilerinden faydalanabilirler.

Bu güncellemeler, arama ilhamı aradığınızda veya internet bağlantınız yavaşladığında Chrome’un size yardımcı olacağı anlamına gelir. Bu, kullanıcıların arama deneyimini daha kişisel ve etkili hale getirmek için atılmış önemli bir adımdır. Kullanıcıların ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vermek ve onlara internet üzerinde daha verimli bir şekilde gezinme imkanı sunmak amacıyla geliştirilen bu özellikler, Chrome’un kullanım kolaylığını ve etkinliğini artırmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x